Arkadaşını şakalaşırken öldürdüğünü söyleyen sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, arkadaşının meskeninde sırtından vurulan 36 yaşındaki Tufan Korkmaz’ın vefatıyla ilgili tutuklu yargılanan Erman Korucuoğlu, karar duruşmasında “Silahla şakalaştığımız sırada ezkaza ateş aldı” dedi. Korucuoğlu, müebbet mahpusa çarptırıldı.

Olay, 22 Ocak’ta Gölcük’ün Karaköprü Mahallesi’nde meydana geldi. Arkadaşının meskenine giden Tufan Korkmaz, tabancayla sırtından vurularak hayatını kaybetti. Olay anında meskende olan Erman Korucuoğlu ile Dursun Hakan A., gözaltına alınıp, tutuklandı. Dursun Hakan A., evvelki duruşmalarda tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı. Davanın karar duruşması, bugün Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Erman Korucuoğlu, tutuksuz sanık Dursun Hakan A., Tufan Korkmaz’ın ailesi ve avukatlar katıldı.

Savunmasında cinayeti para için işlediği istikametindeki tezlerin palavra olduğunu öne süren Erman Korucuoğlu, “Tufan’ı bilerek öldürmedim. Silahla şakalaştığımız sırada kazara ateş aldı. O konuta de o silaha da lanet olsun. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Tarafların savunmalarını dinleyen mahkeme heyeti, Erman Korucuoğlu’nun ‘kasten öldürme’ hatasından müebbet, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ kabahatinden ise 1 yıl mahpus ile cezalandırılmasına hükmetti. Tutuksuz sanık Dursun Hakan A. ise hakkındaki tüm suçlamalardan beraat etti. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir