Başkan İmamoğlu’ndan MÜSİAD’a ziyaret

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş dünyası ziyaretlerini Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile devam ettirdi.

İmamoğlu, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı’yı, CHP Bakırköy Belediye Lider adayı Doç. Dr. Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu ile birlikte ziyaret etti. İmamoğlu ve Asmalı, MÜSİAD Genel Merkezi’ndeki buluşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD’ın İstanbul’un ve Türkiye’nin kıymetli bir iş dünyası kuruluşu olduğunu belirten Lider İmamoğlu, “Daha evvel de gelme isteğimiz olmuştu, lakin o vakit sağlıklı bir diyalog oluşturamamıştık. Sağ olsun Sayın Başkan, sürece dönük nezaketiyle bizi de ziyaret etmesiyle bir arada bu buluşmanın çok pahalı olduğunu şu anda hissediyorum. Hem kendisine hem de idaresine çok teşekkür ederim bugünkü karşılamalarından dolayı. Biz, İBB olarak, iş dünyasıyla olabildiğince en yüksek düzeyde iş birliğinin İstanbul için çok bedelli olduğunu bilen bir idaremiz, bilen bir heyetiz. Hem bu periyot yaptıklarımızla ilgili kısmen bilgi sahibi yaptık Sayın Başkan’ı ve heyetini hem de kısmet olur ise, önümüzdeki beş yıl için de nasıl iş birlikleri olabilir noktasında, niyetlerimizi karşılıklı paylaştık. Çok bedelli oldu. Çünkü inanıyoruz ki İstanbul’umuz, bütün niyetlerle, bütün kurum, kuruluşlarla, bütün kesimlerle ya da paydaşlarla iş birliğini en yüksek noktaya taşıdığı takdirde çok daha başarılı olacaktır. Yoksa tek başına hiçbir kurum, hiçbir kişi, hiçbir oluşum çok fazla bilgiye sahip olduğunu tez edemez. Biliyoruz ki MÜSİAD’ın içerisinde de çok varlıklı bir bilgi kaynağı ve tespitler var. Bu istikametteki iş birliğini, umuyorum önümüzdeki süreçte daha güçlü bir düzeye taşırız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir