Nilüfer Halkı yerel seçimlerde kime oy verecek?

Ahmet GÜNAY/ Sergen DURAK/ Ömer DEMİR/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – 31 Mart yerel seçimleri yaklaşıyor. Seçim yaklaştıkça rekabet, gerilim ve heyecan da artıyor. Herkes Duysun ekibi Nilüfer’in sokaklarını dolaşıp vatandaşlara, “Nilüfer Belediye Başkanı kim olmalı?” diye sordu. İşte gelen cevaplar…

Bazı vatandaşlar seçimlerin yaklaşmasına karşın hala kararsız olduklarını, kimileri ise oy vermeyeceklerini söylediler.

Bir vatandaş AK Parti’ye oy vereceğini söyledi. Akabinde gelen vatandaş ise MHP’li olduğunu ve oyunu AK Parti’den yana kullanacağını belirtti.

VATANDAŞ MEVCUT İDAREDEN MUTLU MU?

Bir vatandaş, mevcut idareden şad olmadığını belirterek,Nilüfer’de değişim olması gerektiğini kaydetti.

Sorumuza yanıt veren iki genç ise Zafer Partisine bir talih vermek istediklerini ve oylarını Zafer Partisinin adayından yanan kullanacaklarını tabir ettiler.

VATANDAŞ NEDEN OY VERMEK İSTEMİYOR?

Yönetimden yakınan bir vatandaş, “Masraf yapıyorlar, kimse cebinden harcamıyor. Biz de onlar için koşturuyoruz, gidiyoruz lakin seçimlerden sonra hiçbir yarar göremiyoruz. Aslında oy kullanmak istemiyorum fakat vatandaşlık vazifemiz olduğu için sandığın başına geçince karar vereceğim.” dedi.

Diğer bir vatandaş ise oy kullanmayacağına işaret ederek “Ben protesto ediyorum. Oy kullanmayacağım. Bıktım artık, bu yöneticilerden bıktım artık.” diyerek reaksiyon gösterdi. Arkadaşları ise kararsız oldukalarını ve oy verip vermeyeceklerine sandık başında karar vereceklerini tabir ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir